Adobe System’in bir ürünü olan Adobe Photoshop fotograflarınızı ve grafiklerinizi  düzenleyip, şekillendirebileceğiniz sayısal fotoğraf işleme yazılımıdır
Dijital ortamdaki herhangi bir sabit görüntüyle ilgili renk ayarlarını yapabileceğiniz en çok tercih edilen ve popüler programdır.Elinizdeki fotografik metayla ilgili satürasyon, kontrast, ışık gibi görüntüdeki renklerin tüm özellikleri ile ilgilenebilmenizi sağlamaktadır.
Bu üstün özellikleri sayesinde bu alanda bir standart olmuştur. Basım yayın organları başta olmak üzere renk ve resimlerle uğraşan her alandaki kuruluş için Photoshop bu alanda tek ve değişilmez programlardan birisidir.

Photoshop serisini Photoshop yapan ve grafik dünyasındaki tüm yazılımlardan daha çok öne çıkaran ise kuşkusuz katmanlı (Layer) çalışma sistemini en iyi benimsemiş yazılım olmasıdır. Katmalar arasında yapılan aramalar, kilitlemeler,maskeler ve daha birçok özellik sayesinde kullanıcılar çok yönlü çalışma prensibine itiliyor ve yüksek başarı elde ediliyor. 

Photoshop CC, aralarında BMP, GIF, JPG, PCX ve TIF’in de yer aldığı tüm fotoğraf formatlarını desteklemektedir.

Kategoriler: Photoshop

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir