PSD (Photoshop Document)’ın kısaltmasıdır. Adobe Photoshop yazılımının ön tanımlı bir dosya türüdür. PSD dosyalarının birçok farklı kullanım şekli vardır. Örneğin yapılan bir çalışmayı farklı bir kullanıcıya aktarmak için bir çalışma PSD haline getirilebilirken hazır kullanımı desteklemek için de bazı hazır logo, broşür vb. tasarımlar internet üzerinden PSD olarak sunulur.

Özellikle projesinde hazır şablonlardan faydalanmak ve zaman kaybetmek istemeyen kullanıcılar PSD şablonlarını düzenleyerek kendilerine uyarlayabilir böylece hem zamandan kazanabilir hem de kaliteli çalışmaların sahibi olabilirler.

PSD Dosyası Açma

PSD Dosyalarını açmanız için Adobe’un Photoshop yazılımının bilgisayarınızın içerisinde yüklü olması gerekmektedir. Photoshop ücretli bir yazılım olmasına karşın dilerseniz deneme sürümünü de indirerek kısa süreli olarak PSD dosyalarını bilgisayarınızda açabilirsiniz.

Amacınız PSD dosyasını görüntülemek ise, yani PSD dosyası üzerinde hiçbir değişiklik meydana getirmeyecekseniz o halde Acdsee programını da kullanarak PSD dosyasını bilgisayarınız içerisinde açabilirsiniz.

Kategoriler: Photoshop

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir